Czerwona herbata

19.10
2010
O czerwonej herbacie

Czerwona herbata Pu-Erh jest uprawiana w Chinach od ponad 1700 lat.
Więdnięcie, zwijanie, fermentacja i sortowanie to podstawowe etapy w procesie produkcji każdej herbaty. Stopień fermentacji decyduje o tym, czy jest to herbata: zielona (niefermentowana), typu oolong (półfermentowana), czy też czarna (fermentowana).

 

Czerwona herbata Pu-Erh produkowana jest metodą tradycyjną, lecz także jedyną w swoim rodzaju. I chociaż od czasów dynastii Tang (odkąd znana jest ta herbata) minęło już wiele wieków, nie wiadomo właściwie, jak dokładnie przebiega proces jej produkcji.

Naukowcy twierdzą, że czerwona Pu-Erh zyskuje swoje lecznicze właściwości i niepowtarzalny aromat dzięki procesowi fermentacji. Jej zdrowotne działanie jest tym skuteczniejsze, im dłużej pozwala jej się dojrzewać w odpowiednich warunkach. Różni ją to od pozostałych herbat, które powinny być możliwie świeże. Najkosztowniejsze, ale zarazem najlepsze czerwone herbaty Pu-Erh dojrzewają w tajemniczych grotach przez około 60 lat!

Istnieje 10 kategorii jakościowych tej herbaty. Najlepsza jest Pu-Erh liściasta, która ma delikatny aromat i dużą skuteczność działania. Herbaty gorsze jakościowo poznamy po zdecydowanie gorszym aromacie. Uzdrawiające działanie nie będzie również tak skuteczne jak w przypadku lepszego gatunku. Pewność, że nabywamy oryginalną, nie podrobioną herbatę daje nam pewność że była paczkowana w Chinach.

Schudniesz bez wyrzeczeń

Amerykanie nazywają Pu-Erh "słynnym mordercą tłuszczu". Ta drastyczna nazwa dokładnie określa działanie Pu-Erh. Badania prowadzone z kolei w paryskiej klinice niezbicie dowodzą, że 88% pacjentów pijących regularnie tę herbatę w ciągu miesiąca straciło 3,2-10,8 kg. Zaciekawić może fakt, że utrata wagi nastąpiła przy normalnym sposobie odżywiania. Jednak znacznie ważniejsze jest to, że spadek wagi się utrzymywał. Można więc tu mówić niejako o naturalnym sposobie odchudzania.

Jeżeli chcemy np. obniżyć poziom cholesterolu, a nie należymy do osób mających kłopoty z nadwagą, nie musimy obawiać się Pu-Erh. Ta czerwona herbata atakuje bowiem jedynie zbędne pokłady tłuszczu w naszym organizmie.

Komentarze

17:53:19 dnia 06-04-2009 nataliaaaaa napisał/-a:
skad mam wiedziec ktora herbata jest pakowana w chinach a ktora w polsce?
19:20:28 dnia 12-09-2011 Jowitka napisał/-a:
tak to prawda czytałam na stronie klubu miłośników dobrej herbaty, że czerwona herbata wspomaga odchudzanie ;)) dodatkowo bawiąc się komiksami herbacianymi dowiedziałam się, żę nie tylko wspomaga odchudzanie ale też wpływa bardzo dobrze na organizm ;)
15:28:39 dnia 15-06-2012 moja-herbata napisał/-a:
Sklep z herbatą, którą Ty sam sobie stworzysz- Skomponuj swoją własną herbatę - mieszaj do woli i delektuj się coraz nowym smakiem każdej unikalnej mieszanki herbaty. Wybierz wśród wielu dodatków z certyfikatem BIO -www.moja-herbata.com

(nazwę wpisz małymi literami)

herbaciane.info © 2008-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.