Akcesoria

20.10
2010
Zaparzaczki

Dzisiaj o ciekawych gadżecie, który sprawi, że picie herbaty z fusami stanie się o wiele milsze niż normalnie. Picie herbaty z pływającymi na powierzchni fusami nie jest fajne. Z tego powodu powstały zaparzaczki.

Pierwszą i najważniejszą zaletą tego „sprzętu” jest powstrzymanie fusów przed pływaniem. Co zwiększa komfort picia.
Kolejna rzecz, to fakt, że parząc fusiastą herbatę, po zalaniu i wypiciu każdy z nas wylewa fusy, a wraz z nimi resztki herbaty. Nie żebym był sknerą czy coś w tym stylu, ale jeśli pijemy 3 filiżanki tygodniowo to po roku z tych „zlewek” można by uzbierać grubo ponad 100 filiżanek ;). Robi wrażenie, prawda?
Dzięki zaparzaczkom można wydobyć dokładniejszy smak herbaty po kolejnym zalaniu.
Zaparzaczka jest bardzo łatwa w utrzymaniu (czystość) – wystarczy opłukać wodą i gotowe do kolejne użytku.

Jeżeli ktoś ma okazję wypić herbatę w jakiejś herbaciarni to nie raz zauważył, że wszystkie herbaty podawane w czajniczkach są właśnie w takich zaparzaczkach – chodzi o smak i o klienta, aby nie denerwował się fusami.

Jedyną wadą zaparzaczek może być wielkość dziurek. Przy mocno mielonych herbatach fusy mogą się wydostać. Na przykład jeśli chodzi o yerbę.

Zaparzaczki mają różne kształty od tradycyjnych – kulka czy jajko – przez bardziej oryginalne jak na przykład w kształcie domku ;).

PS. Udało mi się odzyskać skasowane (przez przypadek) zdjęcia z wizyty Cerjrowskiego na KUL. Jedno wrzuciłem na bloga.

Komentarze

10:22:12 dnia 28-10-2009 Bingo napisał/-a:
Ja mam zaparzaczkę do herbaty w kształcie rurki wykonanej ze stali nierdzewnej. Doskonale służy także do mieszania cukru wsypanego do filiżanki. Polecam
04:22:40 dnia 21-02-2015 Michalin napisał/-a:
Ja stosuję to tylko po to, aby fusy nie pchały mi się do ust. Już dawno się na to uczuliłem.

(nazwę wpisz małymi literami)

herbaciane.info © 2008-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.