Biała herbata

20.10
2010
White Ring

White Ring, jest to biała herbata z wyższej półki (jak wszystkie inne białe). Podobnie jak Jade Arrow, cena za 100g sięga kwoty ok. 80zł. Jakby poszukać trochę, to można znaleźć oferty tańsze, nawet do 50zł za 100g. Warto jeszcze dodać, że jest ona jedną z najdroższych herbat na rynku. Na pewno nie zostanie wypita z dnia na dzień jak to bywa w przypadku zwykłej herbaty.

Wygląd jest nietuzinkowy. Każdy listek (koloru zielonego) tej herbaty jest ręcznie zawijany (na kijku) w kształt pierścienia, który dodaje to jej prestiżu. Listki są zbiera ze specjalnie wyselekcjonowanych, młodych pędów.

Ze względu na te zawinięte pierścienie trzeba uważać z zasypywaniem. Pod wpływem wody, pierścienie rozwijają się i pęcznieją. Dlatego w zupełności wystarczy jedna łyżeczka. Herbatę można oczywiście zalać kilkukrotnie.

Ze względu na jej cenę, przeznaczona jest tylko na specjalne okazje.

Komentarze

13:17:11 dnia 19-08-2010 bibi napisał/-a:
Czytałam właśnie wpis na blogu http://www.klub.dilmah.pl/blog/entry/pek-ho-czyli-biae-wosy-herbaty/# że krzaki białej herbaty traktowane są na prawdę wyjątkowo. Tipsy zbierane są tylko i wyłącznie przez najlepsze zbieraczki w białych rękawiczkach. Biała herbata jest droga ale na prawdę warto czasem sobie pozwolić na taki wydatek.
22:10:03 dnia 14-09-2010 Karol napisał/-a:
Obrzydliwy emarketing dilmahu wykorzystuje wszelkie blogi i strony www o herbacie do podstępnego zareklamowania swoich produktów. Żenada.

(nazwę wpisz małymi literami)

herbaciane.info © 2008-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.