Ciekawostki

20.10
2010
Herbatka z prądem

Tak się składa, że w ostatnim czasie miałem możliwość eksperymentowania z herbatami. Piłem tzw. herbatki w prądem i będę chciał się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami na temat mieszania tych płynów.

Wiele osób pewnie wie, że do herbaty można dolać trochę alkoholu, dzięki czemu taki trunek może postawić na nogi czy rozgrzać w chłodne dni. Cała sztuka polega jednak na tym aby dobrze dobrać alkohol do herbaty, tak aby było przyjemne w piciu.

Miałem przyjemność pić herbatę z czystym prądem i tym smakowym (Lipę i Miód zalałem Amaretto). W przypadku zalania tym zwykłym, było czuć prócz herbaty prąd i nic więcej. Więc przyjemność picia tego taka średnia była. Z kolei herbata połączona z jakimś aromatyzowanym mocniejszym trunkiem to jest już coś. Przede wszystkim zapach a potem smak. W przypadku Amaretto to jest zapach migdałków, a gdy połączymy to z inną zapachową herbatą, to wtedy zapach jest jeszcze lepszy. Podobnie jest ze smakiem. Też to się bardzo dobrze komponowało.

Jeżeli miałbym Wam doradzić co pić z prądem to trzeba by to podzielić na trzy rodzaje:

  • zwykła herbata z aromatyzowanym prądem,
  • smakowa herbata ze zwykłym prądem,
  • smakowa herbata z aromatyzowanym prądem.

Wg mnie te mieszanki są najlepsze dla wszystkich zmysłów.

Ile polewać prądu?

Jeśli chodzi o mnie, to w każdym przypadku było to porcjowane na oko ;). Spotkałem się z opiniami, że alkoholu w herbacie nie powinno być więcej niż 0,1% całej zawartości filiżanki, z tego względu, że potem kierowcy mogą prowadzić (po odpowiednim odstępie czasu).

Z herbatą można robić też różne drinki, ale o nim napiszę innym razem ;).

Komentarze

11:56:31 dnia 27-08-2010 Asia napisał/-a:
Właśnie piłam herbatkę z prądem, pomogła na bolące gardełko:). Była to zwykła herbata z niewielką ilością koniaku i soku z cytryny, polecam:) Warto też w te chłodne dni spróbować herbatę z rumem posłodzoną miodem, rozgrzewający eliksir:). Pozdrawiam.
22:36:24 dnia 11-12-2010 Adrian napisał/-a:
Piłem dziś herbate z prądem. Pół szklanki herbaty,pół wódki. Bardzo dobra, polecam
22:07:31 dnia 20-10-2011 kamil94 napisał/-a:
Najlepsza jest na rozgrzanie Herbata LOYD TEA Z PRĄDEM malinowa. POLECAM !!!
21:50:22 dnia 08-12-2011 fressia00794 napisał/-a:
właśnie rozwalając tajniki chemii na jutrzejszy sprawdzian popijam se taka LOYD TEA Z PRĄDEM tylko o smaku śliwkowym,gdyż z miodem już wypiłam całe opakowanie, bo są pyszne poprostu:))
14:03:54 dnia 02-02-2012 Monika napisał/-a:
Jeśli chodzi o ten prąd to mogę polecić ciekawą stronę gdzie jest duży wybór trunków w dobrej cenie: www.sztukawina.pl oraz stronę z whisky: www.scottishhouse.pl ;)
19:14:02 dnia 17-04-2013 rudolf napisał/-a:
a ja pije prąd z herbatą ;)

(nazwę wpisz małymi literami)

herbaciane.info © 2008-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.