Ciekawostki

20.10
2010
Dieta z herbatą w tle

Tak się składa, że jestem teraz przymusowej diecie. W miesiąc muszę zrzucić 10kg (i każda większa ilość będzie jak najbardziej na plus ;), aby mieć lepszą, późniejszą rehabilitację. Powodem tego jest zbliżający się zabieg na kolano. Dieta jaką wybrałem jest powiązana z herbatami.

Do wyboru miałem dwie opcje – siłownia i tak wyciskać poty lub dieta + ćwiczenia ze wsparciem fizjoterapeuty i dietetyka. Wybrałem ten drugi wariant, bo na siłowni skończyło by się tylko na pakowaniu a potem na koksowaniu.

Widziałem już kilka diet i nie jedną w życiu stosowałem. Z lepszym lub mniejszym skutkiem. Efekt zawsze był ten sam. Chudło się tyle ile było napisane, potem przez jakiś czas było OK, a potem wszystko wracało do starego stanu. Efekt jojo. Do tego jak się już potem dowiedziałem, po odpowiedniej opłacie nie były one zbyt dobre ze względu np. na sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i może spowodować wzrost wagi.

Dieta tłuszczówka

Czyli spalanie tłuszczu, tłuszczem. Jest ona bardzo prosta, ale pod koniec bardzo męcząca – może najzwyczajniej w świecie zbrzydnąć. Założeniem diety jest przygotowanie organizmu to mniejszego zaopatrzenie w energię i zmuszenie go do spalania tłuszczu, a nie mięśni (jak to bywa w innych dietach). Jak spalane są mięśnie (kurczą się) to po zakończeniu diety, gdy zaczynamy normalnie jeść mięśnie się regenerują i powstaje tzw. „efekt jojo”. Ponadto dieta wzbudza metabolizm.

Dieta (I etap) trwa 7 dni. 4 razy dziennie jemy karczek smażony na smalcu. Do tego można dorzucić pomidora. Po 2-3 dniach smażenie karczku może zbrzydnąć dlatego alternatywą jest zmielenie mięsa i zrobienie kotlecików mielonych. Podczas diety nie wolno używać soli, cukru i cytryny.

Woda podczas diety

Można pić wodę, cole light oraz herbaty zielone, czerwone, białe czy yerbę. Jest tylko małe „ale”. Wodę możemy pić bez ograniczeń. Co do coli i herbat – trzeba uważać. W tej diecie są one „ujemne” a woda „dodatnia”. Oznacza to tyle, że jeśli wypijemy np. pół litra coli, to musimy zapić litrem wody aby wyjść na „plus”.

Co do herbat, szczególnie tych odchudzających, to na pewno samo ich picie pomoże zrzucić kilka kilogramów. To jest bzdura. Jeżeli mamy jakąś dietę, to herbaty jakie mogą nam pomóc to te, które zwiększają metabolizm. Å»adne inne. Dieta + ćwiczenia + płyny w odpowiednich proporcjach na pewno dadzą lepsze efekty.

Ile schudłem?

Przez 7 dni jedzenia karczku (którego mam już dosyć) schudłem prawie 4kg ;). Teraz zaczynam drugi etap, też dalej tłuszczówka, ale bardziej urozmaicona. Więcej będę pił czerwonej herbaty.

Komentarze

10:44:07 dnia 21-10-2010 Marcin napisał/-a:
Gratuluję :) Ja herbatę uwielbiam i pijam jej duzo też mi pomaga w diecie :) Polecam wybrac się na dni herbaty bo tam dopiero można napić się ciekawych smaków herbacianych :)
15:38:06 dnia 05-11-2010 Asia napisał/-a:
Radzę uważać z tłustą dietą, bo od tłustego można sobie bardzo zaszkodzić m.in. na wątrobę. Według mnie o wiele lepsza i skuteczniejsza jest dieta dr. Dąbrowskiej warzywno-owocowa. Serdecznie ją polecam.
18:33:50 dnia 07-09-2011 idylla napisał/-a:
ja ostatnio znalazłam na takiej stronie klub miłośników dobrej herbaty dietę herbacianą, 100% naturalne składniki i naprawde ciekawie skomponowana dieta ;) do tego można bawić się śmiesznymi aplikacjami jak np herbaciany komiks super sprawa;)

(nazwę wpisz małymi literami)

herbaciane.info © 2008-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.