Ciekawostki

13.10
2010
O odchudzających kawach i napojach

Zaczął się sezon na odchudzanie. Można to zauważyć w telewizji. Jest mnóstwo cudownych herbat, kaw i napojów. Jest z nimi tylko jedno ALE. Samo ich picie nic nie da.

W opublikowanym nie tak dawno badaniu w "The Physician and Sportsmedicine" postawiono tezę, że picie napoi energetycznych nie zawsze pomaga w zrzucaniu wagi.

Jak mówi Stephanie Ballard, farmaceutka z Nova Southeastern University , "Napoje energetyczne zwykle zawierają kofeinę i kombinacje innych składników, w tym taurynę, sacharozę, guaranę, żeń-szeń, niacynę, witaminę B6 i B12"

Ważną informacją jest jednak to, że "Istnieją sprzeczne dowody dotyczące wpływu napojów energetycznych na utratę wagi. Chociaż niektóre dane sugerują, że napoje te w połączeniu z ćwiczeniami mogą wzmagać redukcję tłuszczu" - dodaje Ballard.

Także picie tych wszystkich napoi odchudzających ma sens, tylko i wyłącznie gdy ćwiczymy, wtedy zwiększamy szansę na spalanie niepotrzebnego tłuszczyku. Aby nie szprycować się chemią w tych napojach warto rozważyć zdrowszy tryb życia i pić dobrą, zdrową herbatę. Dodatkowo:

  • jeść systematycznie o tych samych porach,
  • ostatni posiłek zjeść na dwie godziny przed snem,
  • w miarę możliwości, gdy dopadnie nas głód pić dużo płynów.

Komentarze

18:41:40 dnia 28-08-2010 Łukasz napisał/-a:
Bez wysiłku fizycznego żadne cudowne preparaty czy diety - za wiele nie pomogą. Niestety nadal wiele osób łapie się na reklamowe triki, że można schudnąć bez wysiłku.
Ja osobiście polecam jazdę na rowerze. Zapraszam do mnie na bloga, gdzie opisuję jak schudnąć jeżdżąc na rowerze.
15:32:22 dnia 30-08-2010 poli napisał/-a:
Ja do niedawna piłam tylko herbatę z cytryną i z cukrem ale po jakimś czasie zdalam sobie sprawę, że jest ona trochę kaloryczna. Przerzuciłam się więc na herbatę dilmah aromatyzowana cytrynową i zrezygnowałam z cukru. Jeśli chodzi o "herbatki" odchudzające to nigdy nie piłam i nie zamierzam.
14:03:01 dnia 26-08-2011 halina napisał/-a:
sądzę, że odchudzanie się "zdrowymi specyfikami" nie jest zdrowe i może nam bardziej zaszkodzić niż przynieść pożytku :) najważniejsze jest zdrowe odżywianie min 5 poisłków dziennie najlepiej lekkich i małych do tego ruch ;) można oczywiście pomagać sobie np herbata zieloną lub czerwoną, które wspomagają odchudzanie poprzez oczyszczanie organizmu :)) sama uwielbiam zieloną Dilmah i piję ją praktycznie non stop. a gdy nachodzi mnie ochota na zjedzenie czegoś kalorycznego to zajmuje sobie czas - idę na spacer, spotykam się ze znajomymi albo biorę się za książkę do czytania lub gram w komiksy w internecie ;)
16:42:47 dnia 30-10-2014 Daria napisał/-a:
Bez względu na to co będziemy jeść i pić, trzeba ćwiczyć!
01:07:17 dnia 24-04-2015 Manuela napisał/-a:
Dokładnie tak. I jest to bez wątpienia prawdą, że oprócz różnego rodzaju napojów, które rzekomo odchudzają lub po prostu mają wpływ na przyspieszenie przemiany materii należy zawsze brać pod uwagę fakt, że głównymi czynnikami wpływającymi na odchudzanie są ruch, odpowiednia dieta i sen.

(nazwę wpisz małymi literami)

herbaciane.info © 2008-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.